بی‌انگیزگی نیروهای آموزش و پرورش ربطی به موضوع مالی ندارد

ایسنا/بوشهر مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر گفت: نیروهای توانمند در آموزش و پرورش به واسطه عدم توجه و احترام بی انگیزه شده اند و بی انگیزگی افراد ربطی به موضوع مالی ندارد.

علیمراد کرمی در گردهمایی مدیران مدارس منطقه آبپخش در سالن اجتماعات هنرستان فنی حرفه ای شهدای کربلای ۴ با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس انجام می شود و وظیفه پشتیبانی از مدیران و معلمان به عهده ستاد است، اظهار کرد: گروه های آموزشی به واسطه حضور در کلاس درس و همچنین تجربه و تخصص کسب شده در فضای آموزشی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی در مدارس را دارند.

وی توجه به گروه های آموزشی را الزامی دانست و تاکید کرد: گروه های آموزشی نقش متخصص آموزشی را دارند که باید با فعالیت های خود مشکلات آموزشی را درک و در رفع آن همت کنند تا مدارس با مشکلات کمتری روبرو شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: به واسطه چنین نقش مهمی در آموزش و پرورش، انتخاب سرگروه های آموزشی در هر یک از پایه ها و درس های تخصصی باید کارشناسی شده باشد و باید متخصص ترین و با تجربه ترین افراد برای گروه ها انتخاب شوند.

کرمی استفاده از تجربه استان های برتر در زمینه کنکور را مهم تلقی کرد و یادآور شد: برنامه ریزی در حوزه آموزش نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در نیروهای متخصص بومی نقش مهمی در ارتقای استان در زمینه کنکور خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ارتقای میانگین نمرات در همه پایه ها به خصوص پایه نهم و دوازدهم و همه دروس به خصوص دروس پایه از کسب موفقیت در کنکور نیز مهم تر است و لازم است در راستای رشد استان در کسب نمرات بهتر از گذشته برنامه ریزی صورت پذیرد.

ضعیف ترین و کم تجربه ترین نیروها به آموزش ابتدایی تحمیل می شود

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر عدم توجه به نیروی انسانی توانمند و متخصص را مورد نکوهش قرار داد و گفت: نیروهای توانمند در آموزش و پرورش به واسطه عدم توجه و احترام بی انگیزه شده اند و بی انگیزگی افراد ربطی به موضوع مالی ندارد.

علیمراد کرمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه افراد متخصص نمی شوند ولی می توانند انسان موفق و شهروند مطلوبی باشند باید در مدارس به حوزه پرورش بیشتر از آموزش توجه شود و همچنین شادی، نشاط و فعالیت های ورزشی نیز مورد توجه مدیران مدارس باشد.

وی با بیان اینکه آموزش ابتدایی پایه و شالوده آموزش های بعدی خواهد بود و این حوزه نسبت به حوزه های دیگر نیاز به توجه بیشتری دارد، یادآور شد: سرمایه گذاری در آموزش ابتدایی تضمین کننده آینده دانش آموزان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به آسیب های وارد شده به آموزش ابتدایی اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به نگاه عمومی و نه تخصصی به آموزش ابتدایی، ضعیف ترین و کم تجربه ترین نیروهای آموزشی به آموزش ابتدایی تحمیل می شود و نیروهای با تجربه از این حوزه به حوزه های دیگر انتقال داده می شود که این امر یک خیانت به دانش آموزان ابتدایی است.

انتهای پیام

اخبار کنکور

استانی-اجتماعی بوشهر آموزش و پرورش معاونت آموزش ابتدایی _دانش آموز کنکور سراسری معلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *