رشد رتبه کنکور دانش‌آموزان زنجانی

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: رتبه پذیرش دانش‌آموزان زنجانی در کنکور از ۲۴ به ۱۶ رسیده است.

فتح‌الله حقیقی پیش از ظهر امروز در آیین تقدیر از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان زنجان، با تاکید بر جایگاه ویژه معلم در جامعه، اظهار کرد: جوانان و معلمان خط قرمز مدیریت استان زنجان است و همواره توجه ویژه‌ای به این دو بخش می‌شود.
این مسئول با بیان اینکه زنجان شهر خیریه‌ها است، ادامه داد: توجه به شورای آموزش و پرورش در دستور کار استان است، به طوری‌که رتبه کنکور استان از ۲۴ به ۱۶ رسیده است.
وی با اشاره به پتانسیل بالای دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، افزود: جابه‌جا کردن رتبه کنکور سخت است، ولی نگه‌داری رتبه کنکور در سطح بالا و بهبود آن بسیار سخت‌تر است.
در ادامه این جلسه، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به برنامه‌محور شدن اقدامات در این اداره‌کل، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌محور شدن اقدامات، در حال حاضر برنامه سه ساله راهبردی و برنامه اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال اجرا است.
ابراهیم رفیعی، توسعه نشاط و سرزندگی را اولویت این اداره‌کل دانست و ادامه داد: در ۱۰ ماهه امسال ۱۴ پروژه ورزشی در استان افتتاح شد که با این کار ۵۰۰۰ مترمربع به مساحت فضاهای ورزشی استان اضافه شد و رتبه استان در این بخش از ۱۶ سال گذشته به ۹ رسید.
وی از احیای مسابقات ورزشی دانش‌آموزان خبر داد و افزود: طرح نماد که مربوط به نظام مقابله و ایجاد آرامش در برابر آسیب‌های اجتماعی است و طرح یاری‌گران زندگی که در راستای مقابله با اعتیاد است، در حال اجرا است و طرح نظارتی ناعم نیز که ابتکار استان زنجان است، اجرا می‌شود و در مورد استقبال وزارتخانه نیز قرار گرفت.
این مسئول با اشاره به کسب ۱۱۰ مقام کشوری در فعالیت‌های پرورشی، تصریح کرد: با توجه به مقام‌های کسب‌شده شاهد ۴۵ درصد رشد در مسابقات فرهنگی و هنری و ۲۵ درصد فعالیت‌های قرآنی هستیم علاوه‌ بر آن رتبه کنکور دانش‌آموزان استان با رشد قابل توجه از رتبه ۲۴ در سال گذشته و رتبه ۱۶ در سال‌جاری رسیده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: تا پایان این هفته ۹۰۰۰ جلد کتب کمک‌آموزشی به مدارس هدف استان با هزینه‌کرد ۷۷۰ میلیون ریالی در راستای افزایش رتبه کنکور توزیع خواهد شد علاوه‌بر آن تجهیزاتی به مبلغ ۸۲۵ میلیون تومان در هنرستان‌های استان، توزیع خواهد شد.
انتهای پیام

اخبار کنکور

استانی-اجتماعی زنجان کنکور سراسری فتح‌الله حقیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *