کنکوری‌ها زنجان را هشت پله ارتقا دادند

ایسنا/زنجان مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: رتبه کنکور دانش‌آموزان استان با رشد قابل توجه به جایگاه ۱۶ رسیده است.

ابراهیم رفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، از افزایش رتبه کنکور دانش‌آموزان زنجانی خبر داد و اظهار کرد: رتبه کنکور دانش‌آموزان استان با رشد قابل توجه از رتبه ۲۴ در سال گذشته و رتبه ۱۶ در سال‌جاری رسیده که رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد.
این مسئول ادامه داد: متاسفانه رتبه کنکور دانش‌آموزان زنجانی در ۱۰ ساله گذشته سیر نزولی داشت ولی امسال با افزایش قابل توجهی برای کنکور ۹۸ مواجه بودیم.
وی افزود: رتبه کنکور دانش‌آموزان زنجانی در سال ۹۲ برابر با ۱۹ کشوری بود که با نزول در سال‌های بعد از آن در سال ۹۶ به ۲۳ کشور و در سال قبل به رتبه ۲۴ رسید ولی امسال رتبه کنکور دانش‌آموزان زنجان افزایش یافت و به ۱۶ رسید.
رفیعی با اشاره به تغییرات در رتبه کنکور در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: امسال رتبه دانش‌آموزان زنجانی در رشته ریاضیات ۱۷، رشته تجربی ۲۲، رشته انسانی ۲۱، رشته هنر ۱۳ و زبان انگلیسی رتبه ۱۱ کشور را کسب کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: اعتماد به نفس، اراده، تلاش، تمرین، آموزش، برنامه‌ریزی دقیق، جدیت، پشتکار، حمایت خانواده و کلاس‌های مدرسه، از جمله عواملی است که تاثیر بالایی در موفقیت دانش‌آموزانی که رتبه آنان بهبود یافته، داشته است.
انتهای پیام

اخبار کنکور

استانی-اجتماعی ابراهیم رفیعی کنکور سراسری زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *