آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی از آغاز پذیرش «تکمیل ظرفیت مجدد» در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه خبر داد.

فرزان قالیچی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به عدم تکمیل ظرفیت پذیرش برخی از رشته‌های تحصیلی در پذیرش دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهر ماه سال جاری، کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه فوق (اعم از داوطلبانی که در پذیرش دوره مذکور ثبت‌نام کرده یا نکرده‌اند) می‌توانند نسبت به ثبت نام در رشته‌های تحصیلی متناسب با مدرک مقطع قبلی خود اقدام کنند.
وی اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به لینک جستجوی عنوان مراکز و واحدهای آموزشی تحت پوشش دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی و کد رشته مندرج در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از رشته‌های پذیرنده دانشجو در این مرحله مطلع شده و با همراه داشتن مدارک لازم و با توجه به موارد مربوط از 21 الی 27 بهمن‌ ماه به مراکز و واحدهای آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.
وی متذکر شد: کلیه متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ پایان بهمن‌ ماه سال جاری در مقطع قبل دانش‌ آموخته شده باشند، همچنین داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام از طریق مراکز و واحدهای آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 275 هزار ریال برای مقطع کاردانی و 340 هزار ریال برای مقطع کارشناسی از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند.
قالیچی اضافه کرد: هر داوطلب می‌تواند متقاضی یک کد رشته محل متناسب با علاقه خود باشد و بدیهی است در صورت ارسال مشخصات فرد و یا افراد در دو کدرشته و یا در دو مرکز آموزش، اطلاعات وی از بانک اطلاعاتی هر دو رشته‌محل حذف می‌شود.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه فرد متقاضی فقط یک بار مجاز به ویرایش اطلاعات است، بنابراین ضرورت دارد که کارشناسان مراکز آموزشی در ثبت اطلاعات داوطلبان دقت لازم را به عمل آورند.
وی خاطرنشان کرد: پس از پایان مهلت مقرر در این اطلاعیه، مراکز مجاز به ثبت‌نام از متقاضیان نبوده و هیچ اقدامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای متقاضیانی که بعد از تاریخ تعیین شده مراجعه کنند نیز انجام نمی‌شود.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی متذکر شد: رعایت مقررات نظام وظیفه مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش مهرماه سال جاری و موارد مندرج در دستورالعمل راهنمای مرحله تکمیل ظرفیت مجدد در بهمن‌ماه برای دانشجویان مرد الزامی است.
وی یادآور شد: افراد پس از انجام ثبت‌نام به عنوان پذیرفته شده مشروط تلقی شده و شروع به تحصیل آنان تا زمان تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور به‌ صورت مشروط در مرکز آموزش بلامانع است.
بر اساس این گزارش، مدارک لازم برای ثبت‌نام شامل شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری، تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت، تصویر کارت ملی و اصل آن جهت مطابقت، اصل و یا تصویر گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا کاربرگ شماره 102 برای افرادی که متقاضی شرکت در پذیرش مقطع کاردانی هستند و تا پایان بهمن‌ماه سال جاری کلیه دروس خود را در مقطع قبلی گذرانده و گواهی پایان دوره برای آنان صادر نشده، است.
متقاضیان باید به هنگام ثبت نام، اصل و یا تصویر مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش و یا کاربرگ شماره 103 برای افرادی که متقاضی شرکت در پذیرش مقطع کارشناسی بوده و تا پایان بهمن‌ ماه سال جاری کلیه دروس خود را در مقطع قبلی گذرانده و گواهی پایان دوره برای آنان صادر نشده است، را نیز به همراه داشته باشند.
ارایه اصل کاربرگ شماره 101 (گواهی اشتغال به کار) با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول، آخرین فیش حقوقی یا حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار و برای شاغلین نیروهای مسلح ارایه حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار از یگان مربوط در کد رشته‌ محل‌هایی که مطابق ضوابط مندرج در دفترچه فقط پذیرش از شاغلین انجام شده،  الزامی است.
ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد را با توجه به بند 2-3 مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه‌های راهنمای پذیرش مهرماه سال 1398 و موارد مندرج در دستورالعمل راهنمای مرحله تکمیل ظرفیت مجدد در بهمن‌ ماه مشخص کند نیز الزامی است.
داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی:www.sanjesh.org  و یا با شماره‌ تلفن گویای‌ 42163 (کد 021) در میان گذاشته و از مراجعه حضوری به آن سازمان خودداری کنند. انتهای پیام

اخبار کنکور

استانی-علمی و آموزشی دانشگاه جامع علمي كاربردي کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *